bozalstudio 300x271 - Manisa Dövmeci (Tattoo)
manisa dövmeci

#Manisa Dövmeci – 0532 673 90 45

İnsanların kendilerini ifade yöntemi olarak kullandıklarını söyleyebileceğimiz dövme özel boyalar ve özel yöntemlerle insan derisi üzerine yapılan resim ve işaretlerdir. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan bu kadim sanat başlangıçta kabilelerin kendi insanlarını diğerlerinden ayırt etmek için kullandıkları bir yöntem olmuştur. İnsanları damgalamak, nazara karşı korumak, toplumdaki statünün belirlenmesi gibi amaçlarla da kullanılmıştır.

Dövme sanatı günümüzde makinelerle hızlı, güvenli ve fazla acı vermeyecek şekilde yapılabilir hale gelmiştir.

Dövme Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji sayesinde deri üzerine bir saniye içinde onlarca nokta koyabilen ve sanki bir kalemle çiziyormuş hissi uyandıran makinelerle dövme yapılır. Dövme sanatçıları insan cildini bir tuval gibi kullanarak bu makinelerle pratik bir şekilde sanatlarını icra eder. Bu makinelerle geçmiş dönemlere göre çok daha konforlu şekilde dövme sahibi olunabilir.

Dövme Modelinin Seçimi

Dövme kişinin kendini ifade ediş biçimlerinden biridir. Bu nedenle her dövme kişiye özeldir. Seçim konusunda verilebilecek tek tavsiye kişinin içine en çok sinen resim ve işaretlerin seçilmesi gerektiğidir. Ömür boyu taşınacak bir iz olduğu için modası geçmeyecek, bir heves olmaktan uzak tercihler yapılmalıdır.

bozalink 1 - Manisa Dövmeci (Tattoo)
manisa dövmeci tattoo

Dövme Konusunda Hijyen Önemlidir

Dövme sanatçılarının kullandığı makineler insan sağlığına uygun özelliklerle donatılmıştır. Tasarımları hijyenin kolayca sağlanması yönünde yapılmıştır.

Dövme yapıldıktan sonraki ilk birkaç hafta içerisinde de hijyenin tam olarak sağlanması gerekir.

Dövmenin Bakımı Nasıl yapılır?

Dövme yapıldıktan sonra üzeri bir bandajla kapatılır. Dövme sanatçısının verdiği süre sonunda bu bandaj çıkartılır ve antibakteriyel sabunlarla düzenli olarak bakımı yapılır. Özellikle ilk 1-2 hafta dövme yapılan bölgenin temiz tutulması çok önemlidir. Sadece temiz ellerle dokunulması şarttır.

Havuz ve denize girildiği takdirde bakteri kapılabileceğinden ilk haftalarda bu tip faaliyetlerden uzak durulmalıdır. Bu dönemde direkt güneş ışığına maruz kalınması da önerilmez.

Çabuk iyileşmesi için özel kremlerle gerekli bakımı yapılır.

Kaşıntı ve Kabuklanma Olabilir

Dövme yapılan bölgede kabuklanma olabilir. Bu sağlıklı bir sürecin parçasıdır. Kabuklanma aşamasında bu bölge kaşınma hissedilebilir ancak kaşınmaması gerekir. Biraza sabırlı olunması ve birkaç günlük bu sürecin kaşımadan geçirilmesi önerilir.

5/5 - (110 {inceleme})

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir